• Start
  • O mnie
    • Psychoterapeuta
    • Trener rozwoju osobistego i wykładowca
    • Moje książki
    • Bibliografia naukowa i publicystyczna
  • Psychoterapia Kraków online
    • Psychoterapia indywidualna
    • Terapia małżeńska i par
  • Blog
  • Szkoła dobrych relacji
  • Psychoedukacja
  • Przywództwo służebne
  • Duchowość
  • Wystąpienia w mediach
  • Newsletter
  • Kursy
  • Kontakt
  • Start
  • O mnie
    • Psychoterapeuta
    • Trener rozwoju osobistego i wykładowca
    • Moje książki
    • Bibliografia naukowa i publicystyczna
  • Psychoterapia Kraków online
    • Psychoterapia indywidualna
    • Terapia małżeńska i par
  • Blog
  • Szkoła dobrych relacji
  • Psychoedukacja
  • Przywództwo służebne
  • Duchowość
  • Wystąpienia w mediach
  • Newsletter
  • Kursy
  • Kontakt
Psychomanipulacja a zdrowa religijność
20 kwietnia 2023

Czym jest psychomanipulacja? Jakie są jej przejawy? Jakie osoby są na nią podatne? Czy można ją spotkać tylko w sektach, czy może zdarzyć się również w niektórych wspólnotach kościelnych?

Psychomanipulacja – kto jest na nią podatny?

Wpływ na to ma proces wychowania. Jeśli rodzice chcą nauczyć dziecko posłuszeństwa nie tylko przez zwykłą perswazję opartą na racjonalnych argumentach, wzbudzają w nim lęk. Nieraz odwołują się przy tym do instancji religijnej. Wykraczają wtedy poza swoje rodzicielskie kompetencje i w jakiś sposób krzywdzą swoje dziecko.
„Jeśli nie posłuchasz mamusi, Bozia cię skaże!” W ilu domach dziecko słyszało taki komunikat? Nie ma to nic wspólnego z wychowaniem religijnym. To także psychomanipulacja!

Bóg jest tu bowiem użyty instrumentalnie tylko po to, aby wzmocnić władzę rodzicielską i wywierać presję na wychowanka. W jaki sposób dziecko ma później wyzwolić się z obrazu boga karcącego? Jak pozbyć się poczucia, że on tylko patrzy, jak tu ukarać chrześcijanina za jego wykroczenia? Jak w to miejsce wprowadzić obraz miłującego Boga Ewangelii? Wszak On kocha każdego człowieka bez względu na to, jak żyje i co robi?

Między lękiem religijnym a bojaźnią Bożą

Wprawdzie mistrzowie życia duchowego mówią o wartości bojaźni Bożej w formacji duchowej. Nie ma to jednak nic wspólnego z wzbudzaniem psychologicznego lęku przed Bogiem. Idzie raczej tu o świadomość Boskiego majestatu oraz tego, że wszystko, co w życiu robimy, będzie miało w przyszłości swoje konsekwencje. I choć, jak stwierdza św. Ignacy Loyola w swoich Regułach o trzymaniu z Kościołem: „bojaźń służebna, jeśli człowiek nie zdobywa się na nic lepszego i pożyteczniejszego, wielce pomaga do wyrwania się z grzechu śmiertelnego” to jednak „ponad wszystko należy cenić usilną służbę Bogu, Panu naszemu, z czystej miłości” (ĆD, 370).

„W miłości nie ma lęku – pisze św. Jan, ewangelista – lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości” (1 J 4, 18). Zdanie to jest doskonałym potwierdzeniem tego, że właściwie pojęta duchowość ma prowadzić do wolnego aktu miłości. A tam gdzie usiłuje się korumpować człowieka poprzez wzbudzanie różnorakich obaw i nadmierną kontrolę, mamy do czynienia z jej wypaczeniem.

Lęk jako narzędzie kontroli

Wzbudzanie lęków religijnych sprzyja przejmowaniu kontroli nad człowiekiem. Jeśli będziemy kreślić przed nim obraz świata pełnego niebezpieczeństw i zagrożeń, łatwiej będzie nam kreować siebie jako jedynych wyzwolicieli i obrońców. Wtedy dla poczucia bezpieczeństwa taka osoba będzie gotowa całkowicie się nam podporządkować. Jest to jeden z podstawowych mechanizmów psychomanipulacji, z jakich korzysta wiele sekt.

Niestety można także natrafić na wspólnoty kościelne, które, jeśli pozbawione są należytego nadzoru, mogą dryfować w te niebezpieczne rejony. Przedstawiciele Dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach przyznają, że trafiają do nich nie tylko osoby poszkodowane przez sekty. Nieraz pojawiają się u nich także katolicy, którzy podlegali różnorakim nadużyciom duchowym ze strony niektórych duszpasterzy czy też wspólnot kościelnych.
Pokazuje to, że ciągle potrzebujemy dobrego rozeznania i formacji, aby umieć odróżniać zdrową duchowość od nadużyć, które mogą przytrafić się niemal w każdym środowisku.

“Radio Nowohuckie”, 3 grudnia 2015 r., g. 19.00;

Psychomanipulacja a zdrowa religijność

Czytaj więcej
No Comment

Wystąpienia w mediach

Nasze ciało do nas mówi
10 marca 2023

Ciało - umysł. Układ (prawie) doskonały
Ciało opowiada nasze historie. Gesty, spojrzenia, mają czasem bardziej wyraziste przesłanie, od precyzyjnie dobranych słów. Czy umiemy odczytywać te sygnały? Gościem audycji będzie Cezary Sękalski, psychoterapeuta i doktor teologii duchowości
▶️ godz. 22:05, zaprasza Alicja Karłowska.

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Psychoedukacja  / Wystąpienia w mediach

Fundacja Towarzyszenia Rodzinie
21 stycznia 2023

 

  • O nas. Fundacja Towarzyszenia Rodzinie.

 

Czytaj więcej
No Comment

Wystąpienia w mediach

Przygotowanie do małżeństwa w Kościele
20 stycznia 2023

Tracona szansa, czy zapowiedź wiosny?

przygotowanie do małżeństwa

fot. cs

Cezary Sękalski

Niedawno przeglądając stare rodzinne dokumenty znalazłem niewielką karteczkę. Była opatrzona pieczęcią parafii i podpisem księdza. Powyżej maszynowym pismem (przez kalkę) widniała informacja, że ukończyłem parafialne przygotowanie do małżeństwa. Takie zaświadczenie otrzymywali po ukończeniu edukacji licealnej wszyscy, którzy uczęszczali na katechezę przy mojej parafii. Był to jeden z magnesów, który sprawiał, że na lekcje religii (jak to się wtedy nazywało) w ogóle chodziliśmy.

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Blog  / Szkoła dobrych relacji

Egoizm czy altruizm?
29 czerwca 2022

egoizm

egoizm czy altruizm

Egoizm czy altruizm?

W dzieciństwie słyszymy, że powinniśmy ustępować innym. czy nie jest to zachęta do zaniedbywania siebie?

A w życiu dorosłym mówią nam, że sami powinniśmy być dla siebie ważni.

Gdzie jest złoty środek między egoizmem a altruizmem?

 Jak znaleźć równowagę między braniem i dawaniem?

Czy uszczęśliwiając siebie, poprawiam również dobrostan innych?

 

 

W audycji „Pisma i znaki”, dr Cezary Sękalski, psychoterapeutę i doktorem teologii duchowości w rozmowie z Alicją Karłowską.

Radio Polskie Radio Rzeszów

 

Czytaj więcej
No Comment

Psychoedukacja  / Wystąpienia w mediach

Emocjonalny spadek po ojcu
22 czerwca 2022

emocjonalny spadek

Jakie mamy wspomnienia po ojcu? Jak wygląda nasz emocjonalny spadek po nim? Niezależnie od tego, czy jeszcze żyje, czy też już nie…

Kiedy myślę o moim ojcu, przypomina mi się jedno zdarzenie z dzieciństwa. Była wolna sobota i wybrałem się na sanki na stok łagodnej górki koło cmentarza, jakieś pół kilometra od domu. Wcześniej umówiliśmy się z rodzicami, że kiedy będzie zbliżać się pora obiadu, tata przyjdzie po mnie. Jako kilkuletni malec nie miałem bowiem jeszcze zegarka i trudno było mi zorientować się w czasie.

Tak też się stało. Po południu z daleka dostrzegłem brązowy, zimowy płaszcz taty. Później z dumą siedziałem na sankach, które ciągnął w kierunku domu.

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Przywództwo służebne  / Psychoedukacja

Trudne wydarzenia. Psychoterapia jest podobna do rejsu
6 czerwca 2022

trudne doświadczenia

Co zrobić, by trudne wydarzenia, stały się życiową mądrością? Dlaczego warto spojrzeć wstecz, tworząc nasze relacje z bliskimi?

O dobrych i złych „głosach z przeszłości”…

Rozmowa z Cezarym Sękalskim, psychoterapeutą, doktorem teologii duchowości.

Do słuchania audycji „Pisma i znaki” zaprasza Alicja Karłowska.

„Pisma i znaki”, Radio Rzeszów, 2.03.2022 godz. 22,05

Czytaj więcej
No Comment

Psychoedukacja  / Psychoterapia indywidualna

Pomoc uchodźcom – Dekalog
10 marca 2022

Pomoc uchodźcom – preambuła: Niech twój dom będzie jak zastawiony stół, z którego ci, którym chcesz pomóc, mogą sobie wziąć z tego, co oferujesz, to, czego potrzebują.

1. Zastanów się, co możesz zaoferować w pełnej wolności wewnętrznej i na jak długo, a unikniesz niepotrzebnej frustracji.

2. Dbaj w pierwszym rzędzie o siebie i swoje potrzeby. To pozwoli ci zostawić sobie siły na dłuższy dystans niż to zakładasz i unikniesz wypalenia.

3. Jeśli przyjmujesz do domu uchodźców, bądź wrażliwy na ich potrzeby bardziej, niż na własną potrzebę pomagania.

(fot. cs)

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Psychoedukacja

Psychoterapia – aby budować nowe, trzeba czasem spojrzeć wstecz
2 marca 2022

Aby budować nowe, trzeba czasem spojrzeć wstecz

 

Co zrobić, by trudne wydarzenia, stały się życiową mądrością? Dlaczego warto spojrzeć wstecz, tworząc nasze relacje z bliskimi?

O dobrych i złych „głosach z przeszłości”, porozmawiam z Cezarym Sękalskim – psychoterapeutą, doktorem teologii duchowości.

Do słuchania audycji „Pisma i znaki” zaprasza Alicja Karłowska.

Radio Polskie Radio Rzeszów

  • Aby budować nowe, trzeba czasem spojrzeć wstecz, Z Cezarym Sękalskim rozmawia Alicja Karłowska, „Pisma i znaki”, Radio Rzeszów, 2.03.2022 godz. 22.05.
Czytaj więcej
No Comment

Wystąpienia w mediach

Motyle w brzuchu czy poświęcenie?
14 lutego 2022

Miłość to motyle w brzuchu czy poświęcenie? Jak przejść od komedii romantycznej do żyli długo i szczęśliwie?

Z dr. Cezarym Sękalskim rozmawia Patrycja Michońska.

Audycja walentynkowa Radia Plus. 14.02.22

Czytaj więcej
No Comment

Wystąpienia w mediach

Jak zakochać się na zawsze?
7 lutego 2022

zakochać się

Jak zakochać się, aby miłość była trwała? To pytanie nieraz do nas powraca. Zwłaszcza, jeśli jakiś związek nam się nie udał. Albo ten, w którym jesteśmy, przeżywa obecnie kryzys.

A może właśnie jesteśmy w pierwszej fazie zakochania i czujemy motyle w brzuchu…? Też warto je wtedy sobie postawić, aby wiedzieć, co nas może jeszcze czekać na dalszych etapach związku.

Doskonałym przewodnikiem po drogach miłości okazał się pewien duszpasterz akademicki z Krakowa, Karol Wojtyła.

Obserwował on związki rodzące się w jego duszpasterstwie, a potem potrafił to jeszcze opisać naukowo. Zakochać się to dopiero pierwszy krok – zauważył. – Trzeba jeszcze jednak sporo pracy, aby miłość mogła być trwała.

Warto posłuchać, co miał na ten temat do powiedzenia! I czy jego intuicje mogą być jeszcze dzisiaj aktualne?

Zapraszam na wykład: Jak zakochać się na zawsze? Miłość wg ks.  Karola Wojtyły.

Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 32, niedziela 13.02.22 godz. 17.00, msza z błogosławieństwem relikwiami św. Walentego, po niej wykład.

Możliwość zakupu książek, m.in. Jak przebaczać, a jak nie przebaczać w relacjach 

 

Poniżej wywiad, którego kiedyś udzieliłem krakowskiej „Niedzieli”…

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Blog

Dbanie o siebie
5 lutego 2022

dbanie o siebieDbanie o siebie to pierwszorzędny wymóg duchowy. A na ogół duchowość kojarzy się raczej z wyrzeczeniem i nieustanną służbą na rzecz innych.

Spotykam ten problem nieraz w gabinecie, a dotyczy on zwłaszcza dzieci zimnego chowu. Cechuje także osoby, które charakteryzuje tzw. nadmierna dobroć. Zdarza się dodatkowo, że brak wewnętrznej równowagi potęguje przekonanie o tym, że zaniedbywanie siebie jest wpisane w duchowość chrześcijańską.

(fot. cs)

Nic bardziej mylnego! Św. Bernard z Clairveaux, średniowieczny mnich z doskonałym wyczuciem uzupełnia wizję daru z siebie właśnie o dar dbania o siebie! Widzi w nim warunek dla uzyskania właściwej harmonii między braniem i dawaniem. W dziele De consideratione pisze:

 

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Duchowość  / Psychoedukacja

Frankl w Krakowie
5 grudnia 2021

Frankl

Cezary Sękalski

4 grudnia 2021 na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie odbyło się spotkanie z Alexandrem Vesely, logoterapeutą i wnukiem Victora Emila Frankla. Na salę weszło ok. 100 osób (zgodnie z epidemicznymi obostrzeniami), a internetowo w wydarzeniu uczestniczyło ponad 130 uczestników. Między nimi i ja.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji półtoragodzinnego filmu dokumentalnego Aleksandra Vesely „Victor i ja”. Przedstawiona była w nim pokrótce historia życia Victora Emila Frankla ilustrowana wieloma archiwalnymi nagraniami z różnych wystąpień i wydarzeń. O psychiatrze wypowiadały się też osoby, które dobrze go znały.

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Blog

Psychoterapia Kraków online
1 października 2021

Psychoterapia Online. 

 

konsultacja psychologiczna online

konsultacja psychologiczna online

Konsultacje. Wstępne spotkania w trakcie których zbieram wywiad na temat trudności, z jakimi przychodzi dana osoba. Wspólnie weryfikujemy zasadność i gotowość do podjęcia terapii.

Z perspektywy pacjentów jest to czas na badanie motywacji do wejścia w pracę z konkretnym terapeutą.

Kiedy już razem określimy możliwe cele oraz formę pracy terapeutycznej, można wspólnie podjąć kontrakt terapeutyczny.

 

50 min. koszt 120 zł.

 

psychoterapia online

psychoterapia online

Psychoterapia indywidualna pomaga w zdiagnozowaniu źródeł oraz mechanizmów powstawania trudności emocjonalnych. Stanowi zarazem wsparcie w poszukiwaniu dróg do ich przezwyciężania. Terapia online nie różni się skutecznością od psychoterapii stacjonarnej.

Rozmowa w atmosferze zaufania o różnych przeżywanych przez pacjenta trudnościach najpierw poszerza ich rozumienie, a następnie wspiera poszukiwanie nowych narzędzi do lepszego radzenia sobie z nimi. Zwykle najbardziej efektywna częstotliwość to spotkanie raz w tygodniu.

50 min. Cena 120 zł.

Do posłuchania o psychoterapii.

 

Psychoterapia online Kraków. 

psychoterapia onlineObecnie możliwe jest wyłącznie prowadzenie sesji online przez Skype’a lub Messengera.

terapia przez Skypeterapia przez messenger

Czytaj więcej
No Comment

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia par i małżeństw Kraków
1 października 2021

Psychoterapia par i małżeństw Kraków.

 

Konsultacje. Wstępne spotkania w trakcie których zbieram wywiad na temat trudności, z jakimi przychodzi dana para. Wspólnie weryfikujemy zasadność i gotowość do podjęcia terapii. Z perspektywy pacjentów jest to czas na badanie motywacji do wejścia w pracę z konkretnym terapeutą. Kiedy już razem określimy możliwe cele oraz formę pracy terapeutycznej, można wspólnie podjąć kontrakt terapeutyczny

 

80 min. koszt 180 zł.

 

psychoterapia par i małżeństw Kraków online

Psychoterapia par i małżeństw online ma na celu zdiagnozowanie źródeł i sposobu przejawiania się trudności w związku. Pomoc uzyskuje się w drodze pracy nad uzyskaniem konsensusu, co do pożądanej i wypracowanej przez obie strony pozytywnej zmiany. Terapia online par jest równie skuteczna jak spotkania w gabinecie.

Terapia pary odbywa się zwykle raz na dwa tygodnie.

80 min. Cena 180 zł

 

Psychoterapia par i małżeństw online Kraków. 

psychoterapia onlineW dobie pandemii Covid-19 możliwe jest wyłącznie prowadzenie sesji online przez Skype’a lub Messengera.

psychoterapia par onlinepsychoterapia par online

 

[/tg_small_content]

 

Czytaj więcej
No Comment

Terapia małżeńska i par

Doktor teologii duchowości
22 września 2021

Początki

mojego zainteresowania psychoterapią upatruję w doświadczeniu Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli. Ich odprawianie rozpocząłem na początku lat 90. XX wieku. Tam uczyłem się praktyki medytacji. Smakowałem wewnętrzną ciszę podczas tygodniowego milczenia. I poznawałem siebie podczas codziennych rozmów z kierownikiem duchowym. Dało mi to możliwość odkrycia źródeł różnych moich wewnętrznych trudności, jak również okazję do szukania sposobów ich przezwyciężania.

Ćwiczenia duchowe tak mnie zafascynowały, że zapragnąłem na ich temat napisać pracę magisterską z teologii duchowości. Jednocześnie zacząłem jeździć na spotkania dla dających Ćwiczenia, organizowane przez Centrum Duchowości Księży Jezuitów w Częstochowie.

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Psychoterapeuta

Szkolenia psychoterapeuty i staże kliniczne
21 września 2021

szkolenia psychoterapeuty

Ukończyłem całościowy, czteroletni kurs w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Jest on rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne dla tego typu kursów. Szkolenia psychoterapeuty sprawiły, że uzyskałem wiedzę i umiejętności praktyczne w nurcie systemowym, psychodynamicznym oraz behawioralno-poznawczym.

szkolenia psychoterapeuty

W swojej pracy korzystam też ze zdobyczy psychologii w dziedzinie budowania więzi, związanych z nią zaburzeń, dialogu motywującego oraz nurtu integratywnego.

Ważna jest dla mnie sama relacja terapeutyczna. Wymaga ona szacunku dla pacjenta i dyskretnego podążanie za tym, co sam wnosi na sesje terapeutyczne. Wszystkie poznane techniki terapeutyczne staram się zatem stosować w służbie pacjentowi i jego procesowi zdrowienia oraz rozwoju.

Ukończyłem ponadto kurs doskonalący „Psychoterapia praktyczna” w nurcie psychodynamicznym przy Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum UJ.

Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

Staże kliniczne

odbyłem z systemowej terapii rodzin w Krakowskim Ośrodku Terapii

szpital babińskiego

krakowski ośrodek terapii

oraz na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Dodatkowe szkolenia psychoterapeuty

poszerzyły moją wiedzę nt. teorii i praktyki psychoterapeutycznej. Np. „Zagadnienia psychiatrii i psychologii klinicznej”, „Wokół depresji”, „Psychoterapia traum dziecięcych, depresji i zaburzeń lękowych u DDA”, „Psychoterapia osób z zaburzeniami osobowości”, “Zaburzenia osobowości u młodzieży”, „Dialog motywujący – szkolenie dla specjalistów pracujących z osobami używającymi środków odurzających i nowych substancji psychoaktywnych„,”Alkohol a seksualność”, „Odnajdywanie siebie w procesie psychoterapii uzależnień”, “Psychologia kliniczna w diagnozowaniu osób z zaburzeniami używania alkoholu”, „Diagnoza kliniczna i farmakoterapia”, „Wstęp do interwencji kryzysowej”, „Krótkoterminowa terapia par – zdrowienie w uzależnieniu”, „Problemy seksuologiczne w terapii pary”, „Praca z parą i rodziną z chorobą somatyczną lub psychosomatyczną”, „Psychoterapia osób duchownych i zakonnych”. „Człowiek pytanie otwarte”.

Czytaj więcej
No Comment

Psychoterapeuta

Czym jest psychoterapia?
1 września 2021

Zdarza się niekiedy, że do mojego gabinetu przychodzi ktoś z pytaniem:

  • Co powinienem zrobić w danej sytuacji?

Psychoterapia nie świadczy takich usług.

Stawia za to najpierw pytanie o samego pytającego.

Skąd przychodzi? Kim jest? Czego pragnie? Dokąd zmierza?

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Psychoterapia indywidualna

Dojrzałość osobowości
8 sierpnia 2021

Cezary Sękalski

Dojrzałość: osobowość, sumienie, religijność - Zdzisław Chlewiński

Dojrzałość, czym jest? Czym jest dojrzała osobowość? Jakie są składniki i kryteria jej oceny?

24 czerwca 2021 w wieku 93 lat zmarł ks. prof. Zdzisław Chlewiński. Był psychologiem, wieloletnim wykładowcą KUL o bardzo szerokich zainteresowaniach. Swoją pracę naukową zaczynał w latach 60. XX wieku od zainteresowania teorią Pawłowa. Potem zajmował się teoriami osobowości opartymi na metodach psychometrycznych. Prowadził także badania nad schizofrenią i głosił wykłady z psychologii religii. Był rzecznikiem neutralnej światopoglądowo postawy badacza w psychologii.

A ja pamiętam go z wykładów, które wygłosił w Gorzowie Wlkp. W pierwszym semestrze moich studiów teologicznych w roku akademickim 1989/90.

Musiały być to bardzo inspirujące zajęcia. Po nich podszedłem bowiem do księdza profesora i dopytywałem o jakieś istotne dla mnie szczegóły…

Potem wpadła mi w ręce jego książka Dojrzałość. Osobowość, sumienie, religijność, którą pochłonąłem z wielkim zainteresowaniem.

(więcej…)

Czytaj więcej
No Comment

Psychoedukacja

Doświadczenie zawodowe
22 maja 2021

doświadczenie zawodowe

Pracuję jako psychoterapeuta pacjentów indywidualnych oraz par w prywatnym gabinecie online.

Współpracuję także z poradnią specjalistyczną działającą w ramach Fundacji Towarzyszenia Rodzinie w Krakowie.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji indywidualnej oraz grupowej. Bliski mi jest kodeks etyczny psychoterapeuty, który staram się uwzględniać w swojej pracy.

Wcześniej doświadczenie zawodowe przez ponad 6 lat zdobywałem w krakowskiej Klinice małżeńskiej działającej przy Małopolskim Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.

Praca w ciekawym zespole bardzo pozytywnie wpłynęła na mój rozwój i doświadczenie zawodowe. W miejscu pracy odbywały się różne wewnętrzne szkolenia psychoterapeuty, które podnosiły kwalifikacje zespołu. A psychoterapia odbywała się pod stałą superwizją grupową, prowadzoną pod kierunkiem doświadczonych krakowskich superwizorów i psychoterapeutów.

psychoterapeuta kraków

psychoterapeuta kraków

 

Prywatnie jestem szczęśliwym małżonkiem z ponad dwudziestoletnim stażem.

Czytaj więcej
No Comment

Psychoterapeuta

Older Posts


  • Zapraszam do kontaktu

    kom.: 662 050 188

    Jeśli nie mogę odebrać, proszę o smsa.

    Nr konta:
    51 1020 2892 0000 5102 0576 3034

    Menu

    Formularz kontaktowy:

    • Najczęściej czytane posty

      • Zimny chów i dzieci 10.1k views
      • Miłość według ks. Karola Wojtyły 2.6k views
      • Znaki zodiaku a osobowość 1.9k views
      • Plotka czyli słowo zabija albo daje życie 1.9k views
      • Więzi w małżeństwie, jak je budować? 1.5k views
      • Psychoterapia osób duchownych i zakonnych 1.3k views
      • Rutyna w małżeństwie 1.2k views
      • Aborcja – krajobraz po 1.1k views
      • Zakochanie, czyli chemia miłości 1k views
      • Siła słabości i porucznik Columbo 1k views
      • Niezgodność charakterów 0.9k views
      • Zdrowie psychiczne a duchowość 808 views
      • Potrzeby psychiczne a bieda 749 views
      • Przekaz generacyjny 737 views
      • Seksualność – dar czy zniewolenie? 732 views
      • 12 kroków do uzdrowienia 688 views
      • Tabletki uspokajające na własną rękę 637 views
      • Rodowody 566 views
      • Nadzieja – jak ją w sobie obudzić? 562 views
      • Slow life – remedium na nadmierny pęd życia 454 views
    • Szkoła Dobrych Relacji - jedno kliknięcie = dostęp do codziennych inspiracji

    • Tagi

      Cezary Sękalski (15) coaching (15) dbanie o siebie (8) depresja (16) dojrzałość (16) duchowni (18) duchowość (31) film (12) kobieta (11) konflikt (11) kryzys (39) kryzys małżeński (14) lęk (9) małżeństwo (19) mistrzowie (18) motywacyjne (25) motywujące (24) muzyka (9) ojciec (9) ojcostwo (10) polecane lektury (13) powołanie (30) praca (19) praca nad sobą (41) przebaczenie (10) psychologia i duchowość (23) psychoterapeuta kraków (29) psychoterapeuta małżeński kraków (17) psychoterapia (27) psychoterapia i duchowość (11) psychoterapia kraków (42) psychoterapia par kraków (17) relacje (21) rozwój osobisty (24) seks (10) seksualność (11) sens (12) stres (9) terapia par (10) terapia rodzin (11) trauma (9) wolność (13) wychowanie (13) wywiad (21) żałoba (10)

    • Start
    • O mnie
      • Psychoterapeuta
      • Trener rozwoju osobistego i wykładowca
      • Moje książki
      • Bibliografia naukowa i publicystyczna
    • Psychoterapia Kraków online
      • Psychoterapia indywidualna
      • Terapia małżeńska i par
    • Blog
    • Szkoła dobrych relacji
    • Psychoedukacja
    • Przywództwo służebne
    • Duchowość
    • Wystąpienia w mediach
    • Newsletter
    • Kursy
    • Kontakt
    2015 © Copyright Cezary Sękalski Psychoterapia. Designed by Webdawid